+1 (973) 228-4293 +1 (201) 878-2619 info@adamsedu.net

Erken Kayıt Avantajları

  Kayıtlar Temmuz ayında başlamaktadır. Programa kayıt olmak isteyen öğrenciler bize ulaşarak işlemlerini başlatabilirler. Kayıt işlemlerinizi başlatmak için en doğru zaman tabiki mümkün olan en erken zamandır.


Work And Travel Ne Değildir?
image for What Is Not Work And Travel?

Work and travel programı bazen katılımcılar tarafından yanlış değerlendirilebiliyor . Work and travel programına katılmadan önce nasıl bir program olduğunu iyice bilmeniz gerekir. Adams Edudation ekibi olarak bizde size açıklıyoruz; Beklentilerinizi çok yüksek tutmamanız gereken bir programdır .Program kapsamı dışında olan şeyleri beklemek büyük hüsranlar yaratabilir . Ama beklentiniz normal bir şekilde tutarsınız size farklı tecrübeler edindirecek bir programa katılmış olursunuz.

Work And Travel Amerika İçin Oturma İzni Değildir !

Work and travel ile ilgili karşılaşılan en büyük problemlerden biri ise , seyahat ve gezi programı sanılmasıdır.Katılımcılar Amerika da gezi imkanı bulsalar bile orada geçirecekleri zaman boyunca temel ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıp para kazanmak zorundadır. Work and travel programı boyunca konaklama gibi ücretlerinizi de kendiniz karşılamak zorunda olduğunuz için çalışmak zorunda olduğunuzu unutmamanız gerekir. Bu sebepten dolayı Work and travel ‘a katılacak öğrenciler,programın sadece gezi için olamadığını bilmelisiniz. Ancak 3 aylık çalışma süreniz bittiğinde ve çalışma saatleri dışında  istediğiniz gibi gezebilirsiniz.Amerikayı doruklarına kadar tadabilirsiniz.

Work And Travel Dil Okulu Değildir !

Work and Travel programına katılan öğrencilerin ilk önceliği  yabancı  dilini  geliştirmektir.  Work and Travel ne kadar da  yabancı dil konusunda size pratik ve geliştirme imkanı sağlasa da başlı  başına bir dil okulu değildir. Katılımcılara birçok imkan ve yenilik gösterse de  programın sizden beklentisi sadece yabancı dilinizi geliştirmek değildir. Dil okulundaki gibi derslere girip  geri kalan zamanınızda gezebileceğiniz anlamına gelmez. İş saatlerinizde  titizlikle çalışıp işvereninizin koyduğu kurallara uymanız gerekir.

Work And Travel Para Kazanma Programı Değildir !

Work and Travel programının  sağladığı diğer fırsatlardan biri de  Amerika da çalışma imkanı sunmasıdır.Program için  size  sağlanan iş kalıcı olmamakla birlikte standart bir ücreti vardır. Bu sebepten dolayı Amerikaya  sadece para kazanmak gibi bir düşünceyle giderseniz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.  Work and travel programının asıl amacı öğrencinin profesyonelliğini ve yabancı dilini geliştirmesine imkan sunmaktır.Bu amaca uygun giderseniz unutulmaz bir yaz geçirirsiniz.