+1 (973) 228-4293 +1 (201) 878-2619 info@adamsedu.net

8-18 Yaş Grubu Öğrenciler İçin Yaz Okulları

8-18 yaş gurubu öğrencilere yönelik yaz tatili kurslarının en önemli özelliği eğitim ve tatil amaçlı düzenleniyor olmasıdır.Sabah saatlerinde İngilizce eğitimi alan öğrenciler öğleden sonraları kendileri için organize edilen çeşitli gezilere, sosyal, sportif ve kültürel aktivitelere katılır.Bu şekilde, öğrencilerin diğer ülkelerden gelen yaşıtlarıyla kaynaşarak İngilizcelerini pratik yapmaları ve hoşça vakit geçirmeleri amaçlanır.

image for Lessons

DERSLER

Öğrenciler İngilizce derslerini 10-15 kişilik uluslar arası sınıflarda alılar.Her bir öğrenci okulun ilk günü seviye tespit sınavına girer, kendi dil seviyesine ve yaş gurubuna uygun bir sınıfa yerleştirilir. Deneyimli ve uzman öğretmenler en çağdaş eğitim metotlarını kullanarak öğrencileri sıkmadan eğitim verirler. Ders programları öğrencilerin iletişim becerilerini arttıracak, dil bilgilerini geliştirecek ve İngilizcelerini kullanmaya yönelik kendilerine güvenlerini sağlayacak niteliktedir.

image for Sightseeing

ÇEVRE GEZİLERİ

Yaz okulu öğrencileri için genellikle hafta sonları tam, hafta içi ise yarım günlük eğlenceli geziler düzenlenir.Gezi programları dahilinde tarihi ve turistik yerleri, müzeleri, eğlence parklarını, alışveriş merkezlerini ziyaret eden öğrenciler ülkelerine unutulmaz anılarla döner.

image for Social Activity And Sports Program

SOSYAL AKTİVİTE VE SPOR PROGRAMI

Öğrencilerin İngilizce derslerinden arta kalan zamanları zengin Sosyal ve sportif aktivitelerle değerlendirilir. Günlük programlar, sosyal aktivite ve gezi koordinatörleri tarafından öğrencilerin her anını eğlenceli ve verimli geçirebilmeleri için titizlikle hazırlanır. Yüzme, futbol, basketbol, voleybol tenis, jimnastik gibi sportif aktiviteler, turnuvalar, eğlenceli yarışmalar, oyunlar, yetenek showları, yerel sirk gösterileri, video ve film geceleri, el sanatları çalışmaları programlar dahilindeki aktivitelerden sadece bazılarıdır.

image for Accommodation

KONAKLAMA

Aile Yanında Konaklama : Bu konaklama alternatifini seçen öğrenciler eğitimleri süresince okulun sürekli çalıştığı seçkin ve güvenilir Amerikalı ailelerin yanında misafir edilir.Ancak yaz tatili kurslarında ailelerinden beklenen verimlilik diğer kurslara kıyasla düşmektedir.Bir ailenin yanında çoğu zaman 4-5 öğrenci kalabilmektedir.Dolayısıyla ailenin öğrenciler için verebileceği zaman bölünmektedir.Öğrenciler akşam saatlerinde evde olmaları gerektiğinden sosyal ve kültürel aktivitelerden daha az faydalanır.

image for Accommodation on School Campus

 

Okul Kampüsünde Konaklama : Okul yurdunda konaklama eğitim ve tatil sürecinden faydalanma konusunda aile yanında konaklamaya kıyasla çok daha verimlidir.Öğrenciler 24 saat boyunca uzman ve yetkililerin gözetimindedir.Herhangi bir sorunla karşılaştıklarında öğretmenler yada yetkililer anında müdahale ederek sorunu çözer.Öğrenciler sabah uyanışlarından akşam yatışlarına kadar zengin sosyal ve sportif aktivitelerden faydalanma imkanına sahiptir.

image for Health And Safety

SAĞLIK VE GÜVENLİK

Grup programlarımıza katılan öğrencilerimize Amerikada geçirdikleri eğitim periyodu süresince sağlık sigortası yapılmakta, herhangi bir rahatsızlık halinde tedavileri sağlık kuruluşlarında gerçekleştirmektedir.Yaz okulu programlarımıza bireysel olarak katılan öğrencilerimize de isteğe bağlı olarak sağlık sigortası yapılmaktadır. Okullar 24 saat öğrencilerin güvenliğinden sorumlu yetkililer bulunmakta, yaşı küçük öğrencilere en yüksek düzeyde ilgi ve denetim sunulmaktadır.