+1 (973) 228-4293 +1 (201) 878-2619 info@adamsedu.net

Erken Kayıt Avantajları

  Kayıtlar Temmuz ayında başlamaktadır. Programa kayıt olmak isteyen öğrenciler bize ulaşarak işlemlerini başlatabilirler. Kayıt işlemlerinizi başlatmak için en doğru zaman tabiki mümkün olan en erken zamandır.


Work and Travel Vizesi
image for Work and Travel Visa

Work and Travel programına katılabilmek için her öğrencinin J1 türü denilen vizeye sahip olması gerekmektedir. Kısacası turist vizesi olan ya da farklı türde hali hazırda Amerika vizesi olan öğrencilerimiz için bile tekrardan bir vize süreci organize etmemiz gerekecektir.

Work and Travel vizesine girebilmeniz için öncelikle DS 2019 denilen çalışma izninizin acenteniz tarafından Türkiye'ye getirtilmiş olması gerekmektedir. Bu belgenin gelmesi tüm işe yerleştirme ve evraklar işlemlerinizin tamamlanması sonucu gerçekleşebilmektedir.

DS2019 belgesi gelen öğrencilerimiz için vize başvuru formu olan DS160 formu konusunda uzman Adams eğitim danışmanları tarafından doldurulmakta ve akabinde öğrencilerimiz vizeye hazırlanmaktadır.

VİZE HAZIRLIK AŞAMASI

 Gerekli Evrakların Toplanması

DS 2019 Belgesi ( Adams Education tarafından temin edilecektir)

5*5 Boyutunda bitometrik fotoğraf

DS 160 Belgesi ( Adams Education dolduracaktır)

Job Offer Belgesi Türkçe adı ile İş Sözleşmesi ( Adams Education tarafından temin edilecektir)

Üniversitenizden alacağınız İngilizce öğrenci belgesi

Üniversiteden alacağınız kapalı mühürlü zarfa İngilizce transkript

Vize Randevunuz alınır.

image for Work and Travel Visa

(Work and Travel vizesi özel bir vize olduğundan dolayı şirketiniz tarafından grup randevuları kategorisinde randevu alınmaktadır. Adams Education uzman danışmanları tarafından vize mülakat ve randevu tarihiniz siz değerli öğrencilerimiz ile konuşarak kararlaştırılır ve randevunuz oluşturulur.)

Vize Oryantasyonu

( Work and Travel vizesi gereği konsolosluğa bizzat gitmeli ve vize görevlileri ile İngilizce mülakat yapmanız gerekmektedir. Adams Education danışmanları sizler ile vize randevunuzdan birkaç gün önce vize oryantasyonu gerçekleştirerek çıkabilecek sorulardan konsolosluğa nasıl gidebileceğinize dair tüm sorularınızı cevaplayarak, vize alma şansınızı yükseltmek adına her şeyi yaparlar.