+1 (973) 228-4293 +1 (201) 878-2619 info@adamsedu.net

Erken Kayıt Avantajları

  Kayıtlar Temmuz ayında başlamaktadır. Programa kayıt olmak isteyen öğrenciler bize ulaşarak işlemlerini başlatabilirler. Kayıt işlemlerinizi başlatmak için en doğru zaman tabiki mümkün olan en erken zamandır.


Work and Travel Sağlık Sigortası
image for Work and Travel Health Insurance

    Work and Travel programına katılan her öğrencinin en çok merak ettiği konuların başında sağlık sigortası gelmektedir. Bir kaza veya hastalık durumunda ne yapacağım ?  Sağlık sigortanız hakkında detaylı bilgiler Adams Education danışmanları tarafından detaylı olarak Amerika’ya gitmeden önce zorunlu katılımın olduğu Pre-Departure oryantasyonunda alacaksınız, fakat aşağıdaki bilgileri okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz.

    Work and Travel programına katılım gösteren tüm öğrencilerimiz için kaza ve sağlık sigortası Adams Education tarafından yapılmaktadır. Öğrencilerimizin sağlık sigortası için program ücreti dışında herhangi bir ücret ödemeleri gerekmemektedir.


    Work and travel katılımcılarına sağlanan sağlık sigortası program boyunca bir kaza ya da hastalık olması durumuna karşın alınan bir önlem niteliğindedir.  Amerika’da sağlık,ülkemize oranla çok pahalıdır. En ufak bir sağlık durumu için hastaneye gittiğinizde eğer sağlık sigortasına sahip değilseniz min. 500-1000 USD arası fatura ödemek zorunda kalabilirsiniz

    Work and Travel katılımcılarımız Amerika’ya ayak bastıkları andan, Amerika’dan dönene kadarki süre boyunca bu sigortadan yararlanabilmektedir.

Work and travel sağlık sigortası neleri kapsar ?

    Work and travel sağlık sigortası bir acil durum sigortasıdır. Kapsam alanı ise work and travel programı boyunca başınıza gelecek kazalarda ki acil durumlara ve yaralanmalarına karşı yapılacak olan tıbbi tedaviyi sağlamaktadır. Açıklamak gerekirse ;hastane, doktor, ilaç desteği , ambulans ve ameliyat gibi hizmetleri size ücretsiz olarak sunacaktır.

    Work and Travel sağlık sigortasının kapsadığı bir diğer durum ise , acil durumlu hastalanmalardır. Tıpkı acil durumlu yaralanmalarda olduğu gibi tüm hizmetleri ücretsiz olarak size sunacaktır.

Work and travel sağlık sigortası neleri kapsamaz ?

    Diş bakımı, estetiksel operasyon, psikolojik tedavi veya sahip olduğunuz kronik hastalıkları kapsamamaktadır. Örnek vermemiz gerekirse; astım, hepatit B gibi kronik hastalıklarınız kapsam alanı dışında kalmaktadır.

Work and Travel sağlık sigortası nasıl kullanılır ?

    Eğer durumunuz acil değilse öncelikle sigorta şirketinizin anlaşmalı olan hastanelerinden birini bulmalısınız.  Work and Travel öğrencileri Amerika’nın en yaygın sigorta ağına sahip olan şirketler tarafından sigortalanmaktadır. Bundan dolayı gittiğiniz hastanelerin çoğu sizden tedavi masrafı almayacaktır. Sigorta şirketinizin anlaşmalı hastanelerinden birine de gitseniz  hastanede “co-pay” adında bir ödeme yapmanız gerekecektir. Bu ödeme genellikle 50-100 USD civarında olmaktadır.