+1 (973) 228-4293 +1 (201) 878-2619 info@adamsedu.net

Erken Kayıt Avantajları

  Kayıtlar Temmuz ayında başlamaktadır. Programa kayıt olmak isteyen öğrenciler bize ulaşarak işlemlerini başlatabilirler. Kayıt işlemlerinizi başlatmak için en doğru zaman tabiki mümkün olan en erken zamandır.


Work And Travel Amerika’da İş Değiştirebilir miyim?
image for Work And Travel Can I Change Jobs in America?

Work and travel programının en önemli aşamalarından biride iş seçimidir.

Sizin beklentileriniz ve sponsorların iş için sunduğu şartları iyi değerlendirmelisiniz. Çünkü,  work and travel tek taraflı bir program değildir. Özel durumların dışında işverenin iş ile alakalı kurallarına ve şartlarına uymalısınız. Aksi halde işten atılabilirsiniz.

Amerika’da iş değiştirmek için gerekli olan bir takım kurallar mevcuttur;  sözleşme de yazan work and travel’a uygun olmayan işlerde çalıştırıyorsa, sözleşme de yazan çalışma pozisyonundan başka bir pozisyonda çalıştırıyorsa, çalışma saatini tamamını vermiyorsa  bu gibi durumlarda işveren yaptığınız sözleşmeye uymamış olur. Bu durumdan dolayı sizin de  çalıştığınız işyerinden ayrılma hakkına sahip olursunuz. Bu gibi sorunların dışında işyerinde ırkçılık , psikolojik baskı gibi durumlarda da ayrılma hakkınız mevcuttur ,  sponsorlarınızın izni doğrultusunda iş değişikliğini yapabilirsiniz.