+1 (973) 228-4293 +1 (201) 878-2619 info@adamsedu.net

Erken Kayıt Avantajları

  Kayıtlar Temmuz ayında başlamaktadır. Programa kayıt olmak isteyen öğrenciler bize ulaşarak işlemlerini başlatabilirler. Kayıt işlemlerinizi başlatmak için en doğru zaman tabiki mümkün olan en erken zamandır.


Work And Travel DS Formu Nedir?

image for What is the Work And Travel DS Form?

    DS formu , J1 vizesi almak için gerekli olan Yeterlilik Sertifikasıdır. Kültürel değişim öğrencilerinin J1 vizesi alabilmek için ihtiyaç duyduğu bir belgedir. DS yasal olarak Amerika’da  çalışabilmenin yolu olan bir belgedir.

    DS formunda yazan tarihler içinde yasal olarak çalışmanızı sağlar. Bu tarihler tabiki de size göre ayarlanır.  Work and Travel'a kabul edildikten sonra  Amerika’daki bulunan sponsorumuz tarafından DS formunuz verilecektir. Vize görüşmesine giderken Vize memuru DS formunuzu imzalar ve bir zarfa koyar.Pasaportunuza zımbalar ve size verir Amerikaya gidene kadar açmayınız. Amerika'da ki görevlilerin açması gereken bir belgedir.

    DS Formunuzu Unutursanız Ne Olur ?

    Amerika'ya girişte DS formumu unutursam ne olur?

En sık sorulan sorulardan birisidir. Eğer böyle bir durum ile karşılaşırsanız Amerika'ya giriş yapabilirsiniz. Ancak sınır geçişinde görevli memur tarafından size bir yazı verilir. Bu yazı Amerika'ya giriş tarihinden ibaren 1 ay içinde Washington DC de bulunan ilgili makama sponsorunuz tarafından evrağınızın gönderilmesi gerekir .Bu dönemde SSN başvurusu yapılamaz ama çalışmaya devam edebilirsiniz. 

    DS Formunuzu Kaybedersiniz Ne Olur?

Eğer DS formunuz kaybedersiniz sponsor firma tarafından gönderilir. Ancak,tekrardan basım ve kargo parasını ödemek zorunda kalırsınız.