+1 (973) 228-4293 +1 (201) 878-2619 info@adamsedu.net

Erken Kayıt Avantajları

  Kayıtlar Temmuz ayında başlamaktadır. Programa kayıt olmak isteyen öğrenciler bize ulaşarak işlemlerini başlatabilirler. Kayıt işlemlerinizi başlatmak için en doğru zaman tabiki mümkün olan en erken zamandır.


Work And Travel’da İkinci İş Bulma?
image for Is It Possible To Find a Second Job at Work And Travel?

Work and travel programının mantığına ters olan bir durumdur. Ama , yasal olarak çalışma hakkınız olduğunu unutmayınız.

Her Work and Travel katılımcısının birden fazla işte çalışma hakkı yasal olarak bulunmaktadır. İlk girdiğiniz işin mesaisini aksatmadığınız sürece işvereniniz size karışmayacaktır. İkinci işi bulup çalışabilmeniz için, öncelikle yaşadığınız bölgeye uyum sağlamış olmalısınız. Uyum sağlamak için genellikle 4-6 hafta geçmesi gerekir.

Tabiki de çalışabilmek için  SSN'in çıkmış olması lazım. Bu konuya ilaven , çalıştığınız iş yerinin mesai saatlerini ve konumunun ikinci iş için önemi büyüktür. İkinci işte çalışmak gibi bir beklenti ile programa katılmamalısınız. Programda yapılan son düzenlemelere göre Amerikan hükümetinin  ikinci işte çalışmak için alacağınız belirli izinler bulunmaktadır. İşyerinin program öğrencisi çalıştırmaya uygun olması ve işvereninizin sponsorunuza gerekli belgeleri göndermesi gerekmektedir. Eğer belgeleriniz tam ve sponsorunuz uygun bulursa ikinci bir işte çalışabilirsiniz.